دست نوشته های وکیل
تاریخ انتشار: شنبه 05 تیر 1400
کلاهبرداری (اخذ ویزا - اقامت - مهاجرت)

 کلاهبرداری (اخذ ویزا - اقامت - مهاجرت)

شاید ایران را بتوان یکی از ده کشور اول از لحلظ کثرت متقاضیان  اقامت، مهاجرت و ویزا دانست و البته در بین این ده کشور از جهت اصرار به اخذ اقامت قانونی در بهترین وضعیت.به دلیل کثرت این تقاضا ها، نوعی از شغل و راه کسب درآمد در طول سالهای پس از انقلاب ایجاد شده است که افراد با تاسیس شرکت ها و موسسات مهاجرتی اقدام به جذب مخاطب با وعده اخذ ویزای سایر کشورها، گرفتن مجوز اقامت و وعده هایی از این دست می نمایند.به دلیل عدم وجود نظارت های قانونی، صنفی و حرفه ای و به جهت اینکه این افراد در طول زمان راه های فرار قانونی را آموخته اند متاسفانه هیچ الزامی به انجام تعهدات خود ندارند و امکان حصول نتیجه در همکاری با این موسسات بیستر از قواعد احتمالی و شانس پیروی می کند تا از قواعد قانونی.مورد فراگیر که در مراجعه موکلین، قربانیان و زیان دیدگان با آن برخورد می کنیم وعده اخذ ویزا برای اقامت، کار و تحصیل است که متاسفانه بعضاً با کلاهبرداری، سند سازی و از طریق فریب مرجع خارجی اخذ می شود که البته در بسیاری از مواقع  پلیس مستقر درفرودگاه مقصد، اظهارات متقاضی ویزا را اعتبار سنجی  و در صورت غیر واقعی بودن، اجازه ورود وی به کشور داده نمی شود.به عنوان مثال در این پرونده فردی که تقاضای اخذ مجوز مهاجرت و اقامت داشته است، از طرف موسسه مهاجرتی به او گفته می شود برای او ویزای شرکت در سمینار می گیرند  و او می تواند بعد از حضور در آن کشور بلافاصله تقاضای پناهندگی نماید.نکته جالب اینکه فردی که سوادش در حد دیپلم بوده بدون اطلاع خودش به مرجع خارجی استاد دانشگاه های تهران و بهشتی معرفی شده، پلیس مهاجرت کشور مقصد متوجه می شود که حتی طرف توانایی ابتدایی مکالمه انگلیسی را هم ندارد ولی بر طبق ویزای صادره برای شرکت در یک کنفرانس پزشکی به آن کشور آمده لذا به اصطلاح طرف را ریجکت می نمایند.یقیناً موسسه مربوطه در پروسه اخذ ویزا دچار تخلف شده.متاسفانه وجود قرارداد راهی است برای فرار از مسئولیت کیفری؛ البته دیده شده است که دادگاه ها تحت عنوان دخالت در امور حاکمیتی از راه کسب تابعیت مضاعف این شرکت ها را مورد تعقیب و پیگیری قرار می دهند.

امتیاز: Article Rating | تعداد بازدید: 1082

 

شکواییه کلاهبرداری اخذ ویزا - اقامت

شکات :

مریم .......... (مادر)

کامران ....... (فرزند)

کاملیا ......... (فرزند)  همگی به نشانی : تهران.خیابان دولت ....... .

طرف شکایت :

مهدی  ...... مدیر موسسه حقوقی و جهانکردی ....... به نشانی : تهران خیابان شریعتی ....... .

موضوع شکایت :

کلاهبرداری تحت عناوین گرفتن ویزای توریستی (کشور امریکا، اروپا و کانادا ) و امثالهم

دلایل : تصویر مصدق

1- فیش های واریزی به مبالغ 30 میلیون تومان طی سه فقره فیش 10 میلیون تومانی در سال 94

2- واریز مبلغ 50 میلیون تومان طی یکفقره فیش در سال 95

3- مدارک صرافی و رسید ها مبنی بر دریافت 50/000 هزار دلار کانادا از طریق صرافی

4- معرفی نفری در انگلیس که مبلغ 32 میلیون مبنی بر تایید آقای مهدی .... در سال 94 بابت اسکان پسرم در انگلیس از طریق فردی پرداخت کردیم.

5- هزینه هتل و بلیط پسرم از مسیر تهران-دبی-تورنتو با پرواز امارات و 10 روز اقامت در شهر تورنتو

6- مدارک تبلیغات طرف شکایت و موسسه متعلقه

7- ایمیل سفارت کانادا مبنی بر موافقت انگشت نگاری در شهر استانبول

8- خسارت هزینه تهران استانبول  بابت هتل و بلیط بابت انگشت نگاری پسرم

9- ویزای صادره برای پسرم از سفارت کانادا در شهر آنکارای ترکیه

10- ابطال ویزای صادره در ایر لاین امارات در دبی توسط مامور ایر لاین

11- کارت ملی شکات

12- عند الزوم استماع شهود مطلع

شرح شکواییه کلاهبرداری ویزا

معاون معزز دادستان تهران و سرپرست محترم دادسرای الهیه تهران

با اهداء سلام

احتراماً با تقدیم مدارک و مستندات شکایت به استحضار عالی می ساند ؛
نظر به اينکه متشکی عنه با معرفی خود بعنوان مدیر مسئول موسسه حقوقی و جهانگردی .... به نشانی فوق الاشاره، مدعی اخذ ویزای کشور کانادا برای پسرم کامران ..... به ارائه ویزا به نام وی اقدام به جلب اعتماد از این طریق موفق به تحمیل هزینه ۱۰ میلیون تومان بابت هزینه رفت و برگشت به استامبول جهت انگشت نگاری سفارت کانادا و مبلغ ۱۱/۵ میلیون تومان هزینه بلیط و هتل (جهت رفتن به تورنتو کانادا و هزینه ۱۰ روز اقامت در هتل تورنتو کانادا ) و پس از آن دریافت ۵۰ میلیون تومان بابت ویزای من و دخترم کاملیا ..... از اين جانب گردیده است  و با کمال تاسف پسرم به محض ورود در دبی به علت نامشخص و فاقد ارزش بلافاصله برگشت (دیپورد) داده شده و برای اثبات بی گناهیش مبنی بر اينکه با رزرو هتل در محدوده زمانی معلوم و بلیط رفت و بر گشت به کشور رو داشته بعد از حدود ۴۸ ساعت سرگردانی در فرودگاه امام خمینی تهران موفق به خروج از فرودگاه گردیده است و متاسفانه متشکی عنه با شنیدن خبر به جای تعجب و تاسف سریعاً نسبت به جمع آوری آگهی های خود از سایت کامپیوتری و امتناع از پاسخگویی به تماس های تلفنی و مراجعات حضوری اقدام و در مقابل حضور به همراه پلیس ۱۱۰ نیز . مدعی ایجاد مزاحمت در محل کار ایشان و عدم بدهی به ما را دارد و مدعی عدم استرداد وجوهات دریافتی و راهنماثی برای اقدام قانونی در ای نمورد نموده است . حال از آنجا که اقدامات وی تماماً از مصادیق بارز کلاهبرداری میباشد، به مجوز ماده ۱ قانون تشدید مجازات مرتکبین ارتشاء و اختلاص مصوب سال ۶۷ تقاضای رسید گی و تعیین کیفر برای متشکی عنه را دارد .
قبلاً از توجه و عنایاتی که مبذول خواهند فرمود . کمال تشکر را دارد .
با تقدیم احترام

 

 

 

قرارداد اخذ ویزا - کلاهبرداری

موسسه مشاوره جهانگردی و گردشگری

 

موضوع قرارداد : ارائه مشاوره فنی جهانگردی و گردشگری در زمینه اخذ روادید
طرف اول : موسسه مشاوره جهانگردی و گردشگری .... با نمایندگی: آقای مهدی ...... به نشانی : تهران.خیابان شریعتی ....... .
طرف دوم  : آقای کامران ..... نام پدر : محمد   شماره ملی : ..... صادره از : تهران شماره پاسپورت : ...... به نشانی : تهران.خیابان دولت ........ .

 

تعهدات طرف اول :

1- طرف اول موظف به ارائه مشاوره و انجام امور اداری در خصوص ویزای انگلستان برای طرف دوم حداکثر ظرف مدت 60 روز کاری از زمان تحویل مدارک مورد نیاز می باشد.

نکته مهم: در صورت بروز تفییر قوانین دولتی در خوزه کفنورهای شینگن که منجر به تغییر روند پروسه از لحاظ ضوابط، مدارک ،زمانبندی و در نهایت مسئولیتهای طرف اول در کشور فوق شود . طرف دوم موظف است خود را با شرایط حاکم بر کشور مورد نظر وفق دهد و مسئولیتی متوجه طرف اول نخواهد بود.

2- طرف اول موظف به ارائه خدمات مشاوره ای جهت تکمیل فرم های مورد نیاز  سفارتخانه مربوطه به طرف دوم و ارائه خدمات پیگیری به جهت تسهیل در روند صدور ویزا می باشد.

3- طرف اول هیچگونه مسئولیتی در خصوص صحت اسناد و مدارک ارائه شده طرف دوم به سفارت نداشته و کلیه مسئولیت های حقوقی و کیفری ناشی از نقض و یا اشکال در مدارک ابرازی بر عهده طرف دوم خواهد بود.
4- فرایند مشاوره ویزا و مشاوره اقامت توسط موسسه مشاوره جهانگردی و گردشگری .... به صورت تضمینی بوده و طرف اول موظف خواهد بود در صورت عدم صدور ویزا توسط سفارتخانه مربوطه کل هزینه های دریافتی مشاوره را طی ۳۰ روز کاری به حساب طرف دوم واریز با مسترد نماید و مسئولیت کلیه ضرر و زیان مادی و معنوی را بر عهده گیرد.

5- اسناد و مدارک ابرازی و ارائه شده توسط طرف دوم غیناً تحویل سفارتخانه مربوطه شده و طرف اول حق هیچگونه استفاده خارج از عرف از اسناد را نخواهد داشت.

 

تعهدات طرف دوم :
1- طرف دوم موظف به پرداخت هزینه مشاوره بصورت دو قسط  به مبلغ 300/000/000 ریال همزمان با انعقاد این قرارداد و تحویل مدرک مورد نیاز و قسط دوم به مبلغ 300/000/000 ریال در زمان دریافت گذرنامه حاوی ویزای مود نظر خود می باشد.

2- طرف دوم موف به ارائه کامل اسناد و مدارک مورد نیاز و حضور در سفارتخانه در زمان اعلام شده توسط طرف اول می باشد.

3- جبران ضرر و زیان های مادی و معنوی وارده ناشی از عدم اصالت و اعتبار مدارک ارائه شده و یا کتمان سوابق مغایر با ضوابط اخذ ویزا بر عهده طرف دوم بوده که شامل پنجاه درصد کل هزینه ها و سایر خسارات وارده می باشد.

4-  طرف دوم موظف به پرداخت قسط دوم هزینه مندرج در بند یک مذکور همزمان با دریافت ویزای خود می باشد.

5- فسخ قرارداد تا قبل از مرحله انگشت نگاری موجب مهد پرداخت قسط اول هزینه مشاوره ویزا بعنوان ضرر و زیان و وجه التزام به نفع طرف اول بوده و در صورت انجام انگشت نگاری طرف دوم متعهد به تسویه حساب کامل در قبال دریافت گذرنامه خود می باشد.
 

حل اختلاف :
در صورت بروز اختلاف در تعییر یا تفسیر یا اجرای مفاد این قرارداد ، ابتدا طرفین از طریق مذاکره مستقيم نسبت به حل موارد اختلاف اقدام خواهند نمود و در صورت عدم رفع اختلاف نظر از طریق مراجع ذیصلاح و حقوقی قابل پیگیری خواهد بود.

 

موارد فورس ماژور:

در صورت بروز موارد فورس ماژور و قهریه که خارج از اراده طرفین می باشد. همچنین بروز امور یا مسائلی از قببل تغییر ضوابط و مقررات، لغو امتیازات با مجاری مربوطه، اعمال تحریم یا قطع ارتباط تجاری، سیاسی و غیره به هر نحوی که انجام یا ادامه موضوع قرارداد را غیر ممکن و یا طولانی نماید، قرارداد حاضر فسخ و طرفین مختارند در خصوص شرایط جدید توافق نمایند.

 

راه های تماس و ارتباط با وکیل متخصص دعاوی کیفری و کلاهبرداری

ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

دانلود کارت ویزیت

کلیک نمایید