دست نوشته های وکیل
تاریخ انتشار: یکشنبه 11 آبان 1399
نمونه لایحه دفاعیه - شکایت رابطه نامشروع

  نمونه لایحه دفاعیه - شکایت رابطه نامشروع

امتیاز: Article Rating

 

لایحه دفاعیه - رابطه نامشروع

بسمه تعالی

ریاست محترم و مستشاران گرامی دادگاه کیفری یک تهران

با سلام و تقدیم احترام

در خصوص پرونده با موضوع  رابطه نامشروع کلاسه ..... موضوع شکایت آقای امیر ...... مبنی بر زنای محصنه و ارتباط نامشروع پیرو اخطار آن شعبه محترم مطابق ماده 387 قانون آیین دادرسی کیفری بدین وسیله به عرض آن عالیجنابان می رسانم ؛

1- موکل در تاریخ 6/3/99 ضمن حضور و اطلاع از اتهام انتسابی که منجر به صدور قرار کفالت برای ایشان شد انتساب این اتهام رابطه نامشروع و وقوع جرم مورد ادعا و یا هر گونه مدرک و دلیل دال بر آن را قویاً تکذیب نموده و آن را ناشی از زیاده خواهی شاکی نسبت به همسرخود و بدبینی و توهمات غیر قابل توجیه وی دانسته و بدین وسیله مجدداً بر این منشأ و انگیزه تأکید می نماید.

2- شاکی صرفاً با بیان یک ادعا و بدون ضمیمه هر گونه دلیل موجه و قانونی و صرفا جهت تسویه حساب شخصی با همسر خود و گروکشی های خانوادگی و بدون در نظر گرفتن عواقب چنین اتهامی، به حیثیت افراد و امنیت جامعه چنین لطمه غیرقابل اغماضی را وارد نموده است. این در حالی است که مطابق با نظر قانونگذار و رویه محاکم و دکترین حقوقی و تأکیدات شارع مقدس جرم زنا جز با دلایل محصور و تعریف شده قانونی (اقرار و شهود)  قابل اثبات نبوده و ظن و گمان هیچ گاه نمی تواند مبنای اثبات چنین اتهامی باشد و حتی تحقیق و تفحص پیرامون وقوع یا عدم وقوع این جرم نیز به جهت تاکید بر شخصی بودن آن در اسلام و همچنین مطابق با ماده 102 قانون آیین دادرسی کیفری ممنوع و مکروه می باشد.

3- جا دارد که در این خصوص به سابقه دشمنی شاکی با موکل و همسر خودش اشاره شود خانم ندا ..... دیگر متهم پرونده هر دو کارمند شرکت ...... بوده و با هم همکار بوده اند (که البته قریب به یکسال است که همکاری آنها پایان یافته) و در اثر فشارهای شاکی، همسرشان دیگر در آن شرکت اشتغال به کار ندارند که در اثر این دشمنی ها شاکی در حوالی شهریور سال 98 به شرکت محل کار همسر خود مراجعه نموده و اقدام به فحاشی به مسئولین و کارمندان شرکت و تحت فشار قراردادن همسر خود می نماید و در اثر این اقدامات با موکل نیز درگیر می شود که در نتیجه آن بینی شاکی توسط موکل شکسته شده و خصومت بین ایشان که به نظر می رسد منشأ این انتقام است از همانجا ناشی می شود اگرچه موکل مبلغ ده میلیون تومان نیز به عنوان دیه به ایشان پرداخت نموده است.

4- با عنایت به محتویات پرونده و عدم رعایت شرایط و الزامات قانونی و دستورات شارع و قانونگذار ضرورت دارد که حسب تشخیص و صلاحدید آن عالیجنابان محترم و در اجرای ماده 245 از قانون مجازات اسلامی شاکی و واردکننده اتهام تحت عنوان قذف کننده مورد تعقیب کیفری قرار گیرد.

5- جناب شاکی در مراجعه خود به همکاران و نزدیکان و بستگان موکل از تصمیم خود برای بردن آبروی موکل پرده برداشته و بعضاً تکه ای از فیلمی را به آنها نشان داده که بنا به گفته شهود هیچ چیز واضحی از آن استخراج نمیشود و در هیچ جای آن موکل دیده نمی شود و با این اقدام تلاش در اشاعه فحشا (اشاره به عنوان مجرمانه مذکور در ماده  742 قانون مجازات اسلامی و بردن آبروی موکل و ورودی اتهام های واهی به ایشان نموده است.)

6- وکیل شاکی قبل از حضور موکل طی یک تماس تلفنی، وی را به تشکیل یک جلسه خارج از دادگاه برای حل موضوع دعوت می کند آن چه به ذهن می رسد این است که اقدامات ایشان تلاشی بوده برای ورود فشار به موکل و در نهایت اجبار به پرداخت وجه المصالحه ای در قبال انصراف از شکایت .

با عنایت به مراتب فوق و نیز اینکه شاکی در جهت اثبات ادعای خود مبنی بر زنای محصنه هیچ دلیل قابل توجه و قطعی (و نه حتی ظنی) ارائه ننموده است و با عنایت به ضرورت رعایت کیفیات خاص در اثبات جرم زنا و عدم رعایت آن از سوی شاکی، از آن عالیجنابان تقاضا می شود حکم به برائت موکل و نیز دستور پیگرد شخص قذف کننده را موضوع دستور خود قرار دهند.

باتشکر و تقدیم احترام

 

 

مطالب مرتبط با رابطه نامشروع :

1- جرم قذف و مجازات قذف، حد قذف

2-  شرایط و تعریف احصان در قانون

3- اثبات جرم زنا با فیلم و عکس + لایحه دفاعیه

4- دادنامه تجدیدنظرخواهی با موضوع رابطه نامشروع

 

 

اشتراک گذاری
تصاویر
  • نمونه لایحه دفاعیه - شکایت رابطه نامشروع
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

دانلود کارت ویزیت

کلیک نمایید