دست نوشته های وکیل
تاریخ انتشار: دوشنبه 11 اسفند 1399
لایحه دفاعیه دستور تخلیه - اجاره های عقب افتاده

 لایحه دفاعیه دستور تخلیه - اجاره های عقب افتاده

امتیاز: Article Rating | تعداد بازدید: 68

لایحه دفاعیه دستور تخلیه - اجاره های عقب افتاده

«بسمه تعالی»

ریاست محترم دادگاه حقوقی تهران

با سلام و احترام؛

به استحضار عالی می رساند عطف به پرونده کلاسه ........ اینجانب به وکالت از موکلین نسبت به دادنامه شماره ....... صادره از شعبه 207 مچتمع شماره 5 شورای حل اختلاف تهران اعتراض داشته و با استناد به بندهای ج و ه قانون آئین دادرسی مدنی موارد ذیل را بیان می دارد:

موکلین و تجدیدنظرخوانده محترم اقدام به انعقاد قرارداد اجاره ار تاریخ 96/08/10 لغایت 97/08/10 به مدت یک سال با مبلغ اجاره بهای ماهیانه یک میلیون و ششصد هزار تومان نموده اند. متاسفانه علیرغم منقضی شدن مهلت قرارداد، تجدیدنظرخوانده از تخلیه ملک موکلین استنکاف ورزیده و مذاکرات متعدد در این زمینه بی ثمر بوده لذا موکلین اقدام به تقدیم دادخواست دستور تخلیه و نیز تجور معوقه به همراه خسارت روزانه که در اجاره نامه به مبلغ 100 هزار تومان تعیین شده، نموده اند. خواسته های موکلین به صورت واضخ و روشن بوده و با ارائه ادله خواستار پرداخت 3 ماه اجاره بهای معوقه به علاوه خسارت روزانه (تعیین شده در قرارداد) بوده اما دادنامه ای که از شورای محترم صادر گردیده با خواسته های فوق هیچ گونه مطابقتی نداشته و دارای ایرادات متعددی می باشد که به شرح ذیل اعلام می گردد:

1- موکلین در دادخواست مطروحه اجور معوقه 3 ماه را به همراه خسارت روزانه از تاریخ منقضی شدن مهلت قرارداد یعنی از تاریخ 97/08/10 تا زمان اجرای حکم مطالبه نموده اند اما شورای محترم بدون توجه به خواسته مطروحه در دادخواست، استنباط خود را ملاک قرار داده و اقدام به صدور رای نموده است بدین شرح که از تاریخ منقضی شدن مهلت قرارداد اجاره یعنی 97/08/10 تا روز واریز ودیعه از سوی موکلین به صندوق دادگستری یعنی 97/11/17 به جای اینکه با استناد به قرارداد، روزانه 100 هزار تومان خسارت در نظر بگیرند، برای این مدت نیز اجور معوقه در نظر گرفته و به همین دلیل نیز به جای 3 ماه اجور معوقه که خواسته موکلین بوده به 6 ماه حکم داده اند.مگر در این مواعد، عقد اجاره اعتبار داشته که اجور معوقه ای وجود داشته باشد؟

2- در دادنامه صادره از تاریخ واریز وجه به صندوق دادگستری تا روز صدور حکم نیز به مدت 8 روز باز هم به جای تعیین خسارت روزانه این بار اجرت المثل تعیین شده و مهمتر اینکه اجاره بهای سال قبل مورد ملاک تعیین اجرت المثل واقع شده در حالی که از اوایل سال جاری(97)، اجاره بها افزایش چشمگیری داشته است.

3- شورای محترم علاوه بر اینکه با نادیده گرفتن خسارت روزانه حکم به پرداخت اجرت المثل داده، ملاک تعیین اجرت المثل را نیز از تاریخ واریز ودیعه به صندوق دادگستری تا زمان صدور حکم قرار داده است.حال این سوال پیش می آید پس تکلیف روزهای دیگری که پس از صدور حکم، تجدیدنظرخوانده همچنان در ملک موکلین سکونت دارد و ریالی بابت اجاره بها نمی پردازد و مهلت قرارداد نیز منقضی شده و موعد تخلیه نیز معلوم نمی باشد، چیست؟ لذا با وجود اینکه در دادخواست، خسارت روزانه تا زمان اجرای حکم خواسته شده اما شورای محترم تا زمان صدور حکم رای داده (آن هم اجرت المثل و نه خسارت) و در استدلال عجیبی معتقد است که برای ایام پس از صدور حکم تا زمان اجرای حکم نیز باید دادخواست دیگری تقدیم شود.مگر برای یک خواسته چند بار باید طرح دعوا شود؟ آیا این امر اطاله دادرسی نیست؟

4- در سطر چهارم دادنامه مبلغ به تومان محاسبه اما اشتباها از واژه ریال استفاده شده است.

5- هزینه دادرسی مبلغ دو میلیون و نهصد و پنجاه هزار ریال می باشد که اشتباه محاسبه و هفتصد و سی و یک هزار و هشتصد ریال تعیین شده است.

لذا با توجه به موارد فوق تقاضای رسیدگی و صدور حکم سایسته مبنی بر جکم به پرداخت خسارت روزانه 100 هزارتومان از تاریخ انقضای قراداد یعنی 97/08/10 تا زمان اجرای حکم و نیزمحاسبه و اصلاح هزینه دادرسی مورد استدعاست.

با تشکر و تجدید احترام

 

 

ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

دانلود کارت ویزیت

کلیک نمایید